> Jak-dziala

Jak to działa

Jak działa Argotiab™

W ocenie specjalistów zajmujących się leczeniem trudno gojących się ran i schorzeń skóry wyroby medyczne Argotiab™ spray i Argotiab™ 2% krem przyspieszają proces gojenia ran oraz wykazują silne działanie przeciw drobnoustrojom tworząc barierę dla bakterii i grzybów. Aktywnym składnikiem kremu i sprayu są nanocząsteczki srebra jonowego TIAB o silnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.

Jak działa Argotiab™ 2% krem i „opatrunek ze srebrem” – Argotiab suchy spray

  • Przyspiesza proces gojenia ran
  • Ułatwia regenerację skóry i tkanek
  • Tworzy barierę przeciwbakteryjną, przeciwgrzybiczą i przeciwwirusową
  • Poprawia utrzymanie wilgotności w tkance
  • Zmniejsza ból w trakcie zmiany opatrunku
  • Zmniejsza nadmiar wysięku z rany
  • Zmniejsza ryzyko powstania blizn przerostowych

Argotiab™ krem dodatkowo zawiera w składzie m.in. powłokę dimetikonową i witaminę E. Składniki te przyczyniają się do ograniczenia utraty wody z tkanek i neutralizacji wolnych rodników tworzących się w procesie zapalnym rany. Krem chroni skórę przed maceracją oraz nie ogranicza wymiany gazowej, zapewniając tym samym gojenie bez powikłań.

Argotiab™ spray „opatrunek ze srebrem” przyspiesza regenerację i uwodnienie tkanek dzięki obecnemu kwasowi hialuronowemu i wysokooczyszczonym cząsteczkom kaolinu medycznego, który usuwa nadmiar toksyn i wysięku z rany.

Działanie Argotiab™ krem i suchy spray zostało potwierdzone w obserwacjach klinicznych.

Idealny opatrunek powinien utrzymać odpowiednią wilgotność w ranie, usuwać nadmiar wysięku i toksyn z rany, stanowić barierę dla bakterii, być przepuszczalnym dla tlenu oraz łatwym w wymianie. Opatrunek musi być nietoksyczny zarówno dla tkanek chorych i zdrowych.