> Jak dziala

Jak działa Argotiab®?

W ocenie specjalistów zajmujących się leczeniem trudno gojących się ran i schorzeń skóry, wyroby medyczne Argotiab® spray i Argotiab® 2% krem przyspieszają proces gojenia ran oraz wykazują silne działanie przeciwpatogenne, tworząc barierę dla bakterii i grzybów. Aktywnym składnikiem kremu i sprayu są nanocząsteczki srebra jonowego TIAB o silnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.

Działanie Argotiab® krem i suchy spray zostało potwierdzone w obserwacjach klinicznych. Nasz wyrób medyczny zapewnia gojenie bez powikłań.

Jak działa Argotiab® 2% krem i „opatrunek w sprayu– Argotiab® suchy spray?

  • przyspiesza proces gojenia ran,
  • ułatwia regenerację skóry i tkanek,
  • tworzy barierę przeciwbakteryjną, przeciwgrzybiczą i przeciwwirusową,
  • poprawia utrzymanie wilgotności w tkance,
  • zmniejsza ból w trakcie zmiany opatrunku,
  • zmniejsza nadmiar wysięku z rany,
  • zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych.

Argotiab® krem dodatkowo zawiera w składzie m.in.: powłokę dimetikonową i witaminę E. Składniki te przyczyniają się do ograniczenia utraty wody z tkanek i neutralizacji wolnych rodników, tworzących się w procesie zapalnym rany. Krem chroni skórę przed maceracją oraz nie ogranicza wymiany gazowej, zapewniając tym samym szybkie gojenie się ran.

Opatrunki ze srebrem na niegojące się rany

Opatrunki na oparzenia dla dzieci i dorosłych powinny utrzymywać odpowiednią wilgotność w ranie, usuwać nadmiar wysięku i toksyn z rany, stanowić barierę dla bakterii. Powinny być ponadto przepuszczalne dla tlenu oraz łatwe w usuwaniu. Opatrunek musi być nietoksyczny zarówno dla tkanek chorych jak i zdrowych.

Argotiab® spray opatrunek ze srebrem przyspiesza regenerację i uwodnienie tkanek dzięki obecności kwasu hialuronowego i  cząsteczkom kaolinu medycznego, który usuwa nadmiar toksyn i ogranicza wysięk. Spray przyspiesza gojenie ran sączących się.