> Spray

Argotiab® suchy spray – wyrób medyczny chroniony patentem

wyrób medyczny chroniony patentem

spray
spray

Spray ze srebrem Argotiab® 2% zapewnia gojenie bez powikłań.

„Opatrunek ze srebrem” – działanie sprayu

Argotiab®125 ml suchy spray to wyrób medyczny do stosowania miejscowego. Nasze „opatrunki ze srebrem” to produkty, które tworzą skuteczną barierę ochronną i wspomagają naturalne procesy odnowy tkanki. Stanowią remedium na trudno gojące się rany – gojenie przebiega w sposób szybki.

Spray Argotiab® zapobiega maceracji ran, w szczególności ran sączących się, z wysiękiem. Tworzy mikrośrodowisko, sprzyjając szybkiemu i spontanicznemu gojeniu się ran, takich jak oparzenia. Pierwsza pomoc z wykorzystaniem sprayu może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Ponadto, preparat chroni przed infekcjami, zabezpiecza przed tworzeniem się flory bakteryjnej w miejscu zastosowania, tworząc w ten sposób lepsze warunki do regeneracji tkanek skóry.

Spray ze srebrem – wskazania

Produkt działa wspomagająco w leczeniu i regeneracji ran z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej, grzybicy stóp oraz w przypadku owrzodzeń żylnych i odleżyn, a także niewielkich ran ciętych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności:

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu niezwłocznie przemyć oczy wodą. W przypadku obecności nieprawidłowych reakcji skórnych należy przerwać stosowanie. Unikać zbyt długiego stosowania.

Opatrunek w sprayu – jak stosować?

Zewnętrznie. Przed aplikacją dokładnie oczyścić i umyć miejsce oraz je osuszyć. Zaaplikować z odległości ok. 10-15 cm cienką warstwę proszku nie częściej niż 2 razy dziennie na chore miejsce. Nie masować.

Skład:

TIAB (opatentowany kompleks oparty na aktywnym srebrze Ag+ połączony kowalencyjnie z cząsteczką tytanu), kaolin medyczny, hialuronian sodu, krzemionka, gaz: N-butan.

argotiab