> Spray

Argotiab® suchy spray na rany – wyrób medyczny chroniony patentem

wyrób medyczny chroniony patentem

spray

Spray na oparzenia ze srebrem Argotiab® zapewnia gojenie bez powikłań. Działa jak plaster w sprayu.

Spray Argotiab®

Spray Argotiab® zapobiega maceracji ran, w szczególności ran sączących się, z wysiękiem. Tworzy mikrośrodowisko, sprzyjając szybkiemu i spontanicznemu gojeniu się ran, takich jak m.in. owrzodzenia podudzi, odleżyny czy stopa cukrzycowa. Pierwsza pomoc z wykorzystaniem sprayu może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Ponadto, preparat chroni przed infekcjami, zabezpiecza przed tworzeniem się flory bakteryjnej w miejscu zastosowania, tworząc w ten sposób lepsze warunki do regeneracji tkanek skóry.

Srebro w sprayu na rany

Suchy spray na rany, a zarazem spray na odleżyny to wyrób medyczny do stosowania miejscowego. Nasze „opatrunki ze srebrem” to produkty, które tworzą skuteczną barierę ochronną i wspomagają naturalne procesy odnowy tkanki. Stanowią remedium na trudno gojące się rany – gojenie przebiega w sposób szybki.

Opatrunek ze srebrem w sprayu to sposób na szybką reakcję w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dopiero, co powstałą raną. Jednak jest to też bardzo dobry preparat do odleżyn i owrzodzenia.

Srebro w sprayu na rany, czyli „opatrunek ze srebrem” przyspiesza regenerację i uwodnienie tkanek dzięki obecności kwasu hialuronowego i cząsteczkom kaolinu medycznego, który usuwa nadmiar toksyn i ogranicza wysięk. Spray przyspiesza gojenie ran, które się sączą.

Możliwość rozpylenia produktu z odległości to najlepsze rozwiązanie, bo pozwala na higieniczną aplikację leczniczych środków.

Spray ze srebrem – wskazania

Srebro w sprayu działa wspomagająco w leczeniu i regeneracji ran z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej, grzybicy stóp oraz w przypadku owrzodzeń żylnych i odleżyn, a także niewielkich ran ciętych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników opatrunku w sprayu.

Środki ostrożności:

Unikać kontaktu z oczami, zawiera srebro na rany! W przypadku kontaktu niezwłocznie przemyć oczy wodą. W przypadku obecności nieprawidłowych reakcji skórnych należy przerwać stosowanie. Unikać zbyt długiego stosowania. Należy pamiętać że Argotiab® działa jak srebro w sprayu.

Opatrunek w sprayu – jak stosować?

Zewnętrznie. Przed aplikacją dokładnie oczyścić i umyć miejsce oraz je osuszyć. Zaaplikować z odległości ok. 10-15 cm cienką warstwę proszku nie częściej niż 2 razy dziennie na chore miejsce. Nie masować.

UWAGA! Dysza atomizera może uleć zatkaniu, na skutek zawartego w produkcie kaolinu medycznego. W przypadku, gdy spray przestanie dozować zawartość (zatkanie otworu dyszy atomizera), należy zdjąć nasadkę atomizera, namoczyć/przepłukać w ciepłej wodzie oraz pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu, zamontować końcówkę atomizera i używać ponownie.

Spray na rany Argotiab® skład:

TIAB (opatentowany kompleks oparty na aktywnym srebrze Ag+ połączony kowalencyjnie z cząsteczką tytanu), kaolin medyczny, hialuronian sodu, krzemionka, gaz: N-butan.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. STOSUJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Producent: NTC S.r.l.
Wyprodukowano dla: / Podmiot prowadzący reklamę: Hexanova Sp. z o.o., ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki