Sporty jesienne – na jakie aktywności postawić gdy mamy deszcz za oknem?

Sporty jesienne - na jakie aktywności postawić gdy mamy deszcz za oknem?

sporty jesienne

 

Dni są niestety coraz krótsze, słońca jakby (a nawet nie jakby!) coraz mniej, za oknem chłodno… To znak, że lato dobiega końca! Wakacje kojarzą się nam z aktywnym wypoczynkiem, a jesień… z zaleganiem pod kocem. Na całe szczęście istnieje sporo sportów, które można uprawiać także podczas tej pory roku. O jakich sportach mowa? Zacznijmy od podstaw – poznajcie sporty jesienne. 

 

Sporty jesienne – czy to ma sens?

Pewnie znasz pojęcie jesiennej chandry. Każdy z nas je zna. Wiesz, jakie jest najlepsze na nią remedium? Ruch! Światowa Organizacja Zdrowia oraz dietetycy zachęcają do aktywnego spędzania przynajmniej 60 minut na świeżym powietrzu. Wpłynie to korzystnie nie tylko na Twoje samopoczucie, ale też apetyt i sylwetkę. 

Najważniejsze zalety aktywności podczas jesieni to:

– Tworzenie odporności przed nadejściem zimy – ruch na świeżym powietrzu we wrześniu, październiku czy listopadzie to świetny sposób na wzmocnienie organizmu.

– Produkcja endorfin – regularne uprawianie sportu to ogromna dawka tzw. hormonów szczęścia. 

Budowanie formy – wśród noworocznych i wiosennych postanowień prym wiedzie poprawa sylwetki przed latem.

 

Sporty jesienne czyli jakie właściwie?

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji sportów idealnych na jesienną porę.

  1. Bieganie

Bieganie to jeden z najbardziej uniwersalnych sportów, także jeśli chodzi o sporty jesienne. Można je uprawiać przez cały rok. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Ponadto wiele osób uważa, że jesienią ta dyscyplina sportu jest przyjemniejsza. Nie jest duszno ani gorąco. 

  1. Nordic walking

Nording walking czyli po prostu szybki marsz to idealna dyscyplina dla tych osób, które nie przekonały się do biegania! To także idealny sposób na utrzymanie kondycji i poprawę samopoczucia. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć sporty jesienne, zacznij właśnie od tego! 

 

sporty jesienne - joga

 

  1. Joga i pilates  

Czyli coś dla leniuszków, osób o słabej kondycji i… osób w każdym wieku! Obydwie dyscypliny można ćwiczyć w domu lub w większych grupach na zajęciach. Nie tylko zwiększają elastyczność ciała, ale też poprawiają przemianę materii! 

  1. Trekking

Wrzesień i październik to idealny czas na to, by wybrać się na górską wędrówkę! Jesień to przede wszystkim stabilna pogoda, brak upałów czy dużych skoków ciśnienia. Prócz tego na podróżników czeka w tym czasie mniejszy ruch na szlakach i większy dostęp do atrakcyjnych miejsc noclegowych.  No i miejsca turystyczne są poza sezonem zdecydowanie tańsze. Choć trekking często nie jest zaliczany do kategorii sporty jesienne, to my absolutnie się z tym nie zgadzamy! Wymaga nie lada kondycji! 

  1. Basen

Pływanie pozwala ujędrnić i wzmocnić całe ciało oraz umożliwia treningi w zamkniętej przestrzeni. Jeśli nie umiesz pływać, to teraz jest idealny moment na to, by zapisać się na lekcje! Ponadto pływanie to po prostu przydatna umiejętność, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem spędzania wakacji nad morzem.

 

 

Jedna mała rzecz, którą musisz mieć przy zawsze gdy uprawiasz sporty jesienne – Argotiab. 

Argotiab dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu, przeciwgrzybiczemu, przeciwdrobnoustrojowemu jest środkiem wspomagającym w leczeniu i regeneracji zmian skórnych, małych ran, otarć i oparzeń. Zapewni on natychmiastową pomoc w przypadku uszkodzeń skóry. To absolutny ‘must have’ każdej podręcznej apteczki. Zaopatrz się w niego już teraz! 

 

Spragniony wiedzy? Śledź nas na Facebooku i Instagramie