> > Trudne-rany

Trudne rany

rana zakażonaRana zakażona. Na naszej skórze bytuje tysiące niewidocznych bakterii, które przy zachowaniu dobrego zdrowia, właściwie działającego systemu odpornościowego, braku uszkodzeń skóry i błon śluzowych nie są dla nas groźne. Jednak uszkodzenie barier skóry zawsze wiąże się z kolonizacją bakterii w ranie, co może doprowadzić do zakażenia. Antyseptyka (odkażenie rany), lawaseptyka (przemywanie rany) stosowanie związków o działaniu przeciwbakteryjnym jest niezbędnym procesem przeciwdziałającym rozwojowi zakażenia. Argotiab™ krem i spray ze srebrem posiada w swoim składzie związek TIAB o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwdrobnoustrojowych. Zastosowanie kremu lub suchego sprayu na ranę przyspiesza proces gojenia.

 

leczenie odparzeńWyprzenia i odparzenia u osób dorosłych i dzieci często powstają w fałdach skórnych (udowe, brzuszne, piersiowe) w wyniku niedostatecznego dostępu powietrza, czynników drażniących, takich jak pot i substancje chemiczne. Wyprzenia i odparzenia nie mają przyczyny zakaźnej, jednak w procesie ich powstawania szybko dochodzi do nadkażenia grzybami i bakteriami, które powodują zahamowanie gojenia. W takich przypadkach warto zastosować Argotiab™ krem lub spray, co zablokuje rozwój infekcji i szybko usprawni proces gojenia rany.

 

maceracja skóryMaceracja skóry u dzieci i dorosłych jest wynikiem nadmiernego zawilgocenia skóry oraz zbyt długiego kontaktu substancji drażniących skórę (np. mocz, składnik kosmetyku). W celu usunięcia negatywnych zmian potrzebna jest fachowa pielęgnacja, wietrzenie uszkodzonej skóry i nawilżanie jej np. maściami z cynkiem i witaminami. W przypadku poważniejszych stanów, które wskazują na macerację skóry oraz zakażenie warto sięgnąć po spray lub krem Argotiab™.

 

pieluszkowe zapalenie skóryWysypka pieluszkowa u małych dzieci(pieluszkowe zapalenie skóry). Do wsypki może dojść w wyniku reakcji alergicznej na pokarm, środki chemiczne, kosmetyki, jak i nadmiernego kontaktu skóry na czynnik drażniący np. mocz. W sytuacjach silnego podrażnienia skóry dziecka lub ostrej wysypki pieluszkowej należy użyć wyrobu medycznego Argotiab™ krem.  Krem ma podłoże dimetikonowe, które tworzy niewidoczną barierę miedzy skórą a czynnikami drażniącymi, nanocząsteczki srebra TIAB, które mają silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co eliminuje zakażenie, do którego może dojść przy mocno podrażnionej skórze dziecka. Argotiab™ krem zdobył wyróżnienie czytelniczek Supermama Awards jako środek wspomagający i regenerujący zmiany skórne w pieluszkowym zapaleniu skóry. Składniki kremu mają działanie miejscowe i można go bezpiecznie stosować nawet u bardzo małych dzieci.

 

przeczosy skórnePrzeczosy skórne. Do przeczosów skórnych często dochodzi miedzy innymi u osób z alergią i otyłością, gdzie w wyniku nieswoistego świądu, pieczenia i dyskomfortu skóry dochodzi do uszkodzenia skóry poprzez zadrapania. W konsekwencji następuje naruszenie skóry, co prowadzi do zakażenia, które nasila niepożądane objawy i dodatkowo blokuje proces gojenia. Argotiab™ krem powoduje szybkie zmniejszenie objawów pieczenia i bólu, tworzy barierę ochronną przed kolonizacją rany przez bakterie oraz przyspiesza proces gojenia.