> > Odlezyny

Odleżyny – leczenie przy pomocy związku TIAB

odleżyna

Odleżyny są uszkodzeniami skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Tego rodzaju uszkodzenia pojawiają się w wyniku długotrwałego leżenia w jednej pozycji. Długotrwały ucisk na tkanki uniemożliwia bowiem prawidłowy przepływ krwi.

Odleżyny mogą wywołać zakażenie skóry i doprowadzić do przewlekłego, trudnego procesu gojenia się ran Zdecydowanie łatwiej zapobiegać odleżynom niż je leczyć. Pojawienie się odleżyn niekiedy następuje bardzo szybko, dlatego też opieka nad chorym pacjentem powinna zawsze być konsultowana ze specjalistą.

Innowacyjny i opatentowany związek srebra TIAB może znacząco załagodzić przykre skutki odleżyn lub nawet całkowicie się ich pozbyć. Ten opatentowany komponent można znaleźć w produktach Argotiab®, które stanowią remedium na trudno gojące się rany.

Jak leczyć odleżyny?

Odleżyny można wyleczyć poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu.  Argotiab® krem i spray są wyrobami medycznymi wskazanymi w procesie leczenia odleżyn i trudno gojących się ran. W zależności od oceny lekarza lub pielęgniarki, należy zastosować krem lub spray. Wyrób medyczny Argotiab® ma potwierdzoną skuteczność w procesie leczenia odleżyn i trudnych ran.

 

Jak leczyć odleżyny u pacjentów paliatywnych

Problem odleżyn najczęściej dotyczy pacjentów obłożnie chorych, w tym również tych, leżących na oddziałach paliatywnych. Jak leczyć odleżyny w ich przypadku? Lekarze zazwyczaj zalecają częstą zmianę pozycji, co jest trudne do osiągnięcia u osób, którym doskwiera przewlekły ból o dużym nasileniu oraz u pacjentów nieprzytomnych, na stałe podłączonych do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. W takiej sytuacji prędzej czy później odleżyny niemal na pewno się pojawią, a środki zapobiegawcze mogą jedynie opóźnić ten moment. Wówczas dylemat związany z tym, co na odleżyny zaaplikować w pierwszej kolejności, rozwiązują specjalistyczne preparaty Argotiab®.

Jak pozbyć się odleżyn szybko i skutecznie?

Jeżeli pacjent, na którego skórze pojawiły się odleżyny, nadal musi pozostawać w pozycji leżącej, na przykład ze względu na swoją niepełnosprawność, pozbycie się tej dolegliwości ze skutkiem długoterminowym może sprawiać spore trudności. Dużo łatwiej jest natomiast pożegnać się z tym problemem pacjentom, którzy byli przykuci do łóżka jedynie okresowo. Jak pozbyć się odleżyn w ich sytuacji? Argotiab® jest pierwszą nasuwającą się odpowiedzią.

Co na odleżyny: krem czy spray?

Rekomendowany przez nas specyfik Argotiab® występuje pod dwiema postaciami. Można nabyć go w formie kremu oraz suchego sprayu. Forma wyrobu medycznego w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji osób, które będą zajmować się jego aplikacją. Spray na ogół wydaje się pod tym względem łatwiejszy, nasi pacjenci równie często sięgają jednak po krem. W przypadku wątpliwości związanych z tym, jak leczyć odleżyny, nie ma zatem złego wyboru. Zawarte składniki w produktach Argotiab® są przydatne i skuteczne w walce przeciw odleżynom, czego dowodzą badania.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. STOSUJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Producent: NTC S.r.l.
Wyprodukowano dla: / Podmiot prowadzący reklamę: Hexanova Sp. z o.o., ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki