Maść ze srebrem – dlaczego warto ją wybrać?

Maść ze srebrem

Maść ze srebrem to prawdziwe remedium na zainfekowane rany! Dzięki niej uszkodzona skóra może odpowiednio się odbudować, bo walczy z namnażającymi się w niej bakteriami.

Tylko w ten sposób możliwe jest przywrócenie prawidłowego gojenia się rany. Sącząca się, zanieczyszczona rana hamuje i wydłuża proces gojenia.

Maść ze srebrem

Maść ze srebrem – dlaczego jest tak wyjątkowa?

Ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań to właśnie maść ze srebrem jest remedium na rany z oznakami zakażenia bakteryjnego. Do jej kluczowych właściwości należą: przepuszczanie wydzieliny, dobra wentylacja oraz utlenienie rany. Wszystko to przyspiesza proces regeneracji uszkodzonej tkanki, co zmniejsza ryzyko powikłań. Każdy, kto chociaż raz w życiu doświadczył rozległych otarć, oparzeń lub owrzodzeń wie, jak uciążliwy jest brak możliwości zagojenia rany. Niewłaściwa terapia czy użycie produktów innych niż maść ze srebrem może wydłużyć proces gojenia i sprawić, że będzie on drogą przez mękę. Dyskomfort i ból

Maść ze srebrem a rany trudno się gojące

Maść ze srebrem to najlepszy opatrunek w przypadku ran, które trudno się goją. Zapewnia wentylację rany i hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Wskazane jest, aby opatrunek był łatwy do założenia i umożliwiał jego bezbolesną zmianę oraz aby przy jego zdejmowaniu nie dochodziło do uszkodzenia rany. Zawsze gdy masz wybór, sięgnij po maść ze srebrem. Oszczędzisz sobie w ten sposób nerwów. 

Maść ze srebrem

Maść ze srebrem – dlaczego jest taka wyjątkowa?

Maść ze srebrem to jedyna w swoim rodzaju bariera, która wspiera proces gojenia się ran. Nie dopuszcza do ich zakażenia bakteriami a tym samym skraca proces odbudowy naskórka oraz skóry. Maść ze srebrem posiada jeszcze inne, istotne z punktu widzenia pacjenta zalety. Przede wszystkim niweluje konieczność zmieniania opatrunku, bo działa niczym opatrunek na rany. Zmiana opatrunku jest bolesna i często bywa prawdziwą traumą dla chorego, dlatego warto wybrać rozwiązanie, które pozbawia pacjenta tego dyskomfortu. Częste urażanie miejsc zmienionych chorobowo to jednak nie tylko dyskomfort, ale też możliwość uszkodzenia rany oraz nowo powstałych tkanek. 

W przypadku każdego typu rany najważniejsze jest szybkie działanie – najlepiej już na etapie udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Na ranę nałóż zawsze wyrób medyczny – maść ze srebrem przeznaczoną do leczenia oparzeń termicznych, chemicznych, odleżyn oraz trudno gojących się ran – Argotiab,  który działa jak opatrunek na rany. Dzięki niemu gojenie rany przebiega szybciej. Po nałożeniu Argotiabu nie zakładaj na ranę opatrunku w postaci bandaża czy plastra. Oszczędzisz w ten sposób sobie lub pacjentowi traumy i dyskomfortu związanego ze zmianą opatrunku.

Pamiętaj, przy dużym stopniu uszkodzenia skóry należy każde zranienie natychmiast skonsultować się z lekarzem! Nie wahaj się najpierw udzielić pierwszej pomocy a następnie dopiero udać się do lekarza. W przypadku ran ważne jest szybkie działanie!

Spragniony wiedzy? Śledź nas na Facebooku i Instagramie