Ukąszenia komarów – jak sobie z nimi radzić?

ukąszenia komarów

Ukąszenia komarów - jak sobie z nimi radzić??

 

Ukąszenia komarów nie są niczym przyjemnym. Pozostawiają na skórze brzydkie, czerwone i bardzo swędzące bąble, które znikają dopiero kilka dni po ukąszeniu. Dyskomfort spowodowany uczuciem swędzenia powoduje, że szukamy szybkich i działających sposobów na to, by choć nieco złagodzić objawy ukąszenia komarów. Poniżej zebraliśmy najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie ze swędzeniem i bólem. Na wstępie jednak zaznaczamy, że bardzo ważne jest to, aby ran nie rozdrapywać. Przyniesie to jedynie chwilową ulgę, a może skończyć się zakażeniem!

Sposoby na ukąszenia komarów pozwalają nieco złagodzić objawy, które pojawiają się po ukąszeniu komara. W miejscu ukąszenia niestety powstają rumień i obrzęk, które utrzymują się przez kilka dni. Jeśli ugryzł Cię komar i dyskomfort z tym związany odczuwasz powyżej czterech dni, to koniecznie udaj się do lekarza! Może to świadczyć o uczuleniu na jego jad lub zakażeniu!

 

Ukąszenia komarów: sposoby wprost z kuchni

 

Sposób 1: niezawodny sok z cytryny
Wystarczy, że natrzesz miejsce ukąszenia plastrem cytryny. Sok z cytrusa złagodzi  stan zapalny. Powtarzaj to kilka razy dziennie.


Sposób 2: niepozorna natka z pietruszki
Zblenduj lub rozgnieć natkę pietruszki i nałóż na kilka minut na swędzący bąbel. Ulga gwarantowana!


Sposób trzy: biała kapusta
Na zaczerwienioną skórę połóż świeży liść białej kapusty. To gwarancja zniknięcia uczucia swędzenia!

Sposób 4: zwykła sól kuchenna
Przygotuj magiczną miksturę: rozpuść jedną łyżeczkę soli w 250 ml wody. Następnie zanurz w niej wacik i przyłóż go na ukąszenie.

 

na ukąszenia komarów sposoby


Sposób 5: plasterki ziemniaków lub cebuli
Na bolące miejsce połóż plasterek surowego ziemniaka albo cebuli. Nie tylko zmniejszysz wielkość bąbla, ale też pozbędziesz się swędzenia.


Zaletami wszystkich tych sposobów jest niewątpliwie to, że wszelkie ingrediencje znajdziesz w swojej kuchni!

 

Ukąszenia komarów: kobieca kosmetyczka

 

Sposób 1: olejek eukaliptusowy
Otwórz olejek eukaliptusowy i natrzyj nim ranę. Ma on właściwości przeciwzapalne i łagodzące ból oraz pieczenie.

Sposób 2: perfumy
Przemyj ukąszenie swoimi ulubionymi perfumami. Nie tylko zmniejszą dyskomfort, ale też odstraszą inne komary.


Ukąszenia komarów: apteczka


Sposób 1: węgiel aktywny
Rozpuść w wodzie kilka tabletek węgla aktywnego. Po wymieszaniu przyłóż preparat na bolące miejsce i przykryj gazą.

 

Sposób 2: Argotiab 2% krem
Zawsze miej w podręcznej apteczce Argotiab 2% krem. Pozwoli Ci on na udzielenie pierwszej pomocy w przypadku ukąszenia. Dzięki swojemu działaniu przeciwbakteryjnemu i obecności srebra TIAB w składzie nie tylko złagodzi on uczucie swędzenia, ale też zapewni odpowiednie warunki do regeneracji Twojej skóry.

 


Niestety ukąszenia komarów nie są niczym przyjemnym, a jedyną gwarancją uchronienia się przed nimi jest pozostawanie w letnie wieczory w domu, czego każdy z nas chciałby uniknąć. Nie mniej jednak dzięki szybkiemu działaniu i reakcji po ukąszeniu można w dużym stopniu zminimalizować uczucie dyskomfortu z nimi związane. 

Spragniony wiedzy? Śledź nas na Facebooku i Instagramie!