Argotiab spray vs krem – co warto wybrać?

Argotiab

Produkt Argotiab wspierający leczenie ran to nieodłączny element każdej apteczki. To, w jakiej powinien być formie – kremu czy sprayu uzależnione jest nie tylko od preferencji użytkownika, ale też jego właściwości.

Argotiab

Jeśli nie wiesz, na którego typu specyfik się zdecydować, przychodzimy Ci z pomocą. W naszym artykule podpowiadamy, czym różnią się produkty Argotiab Spray oraz Argotiab Krem. Decyzję, co do tego, który dodasz do swojej apteczki, podejmij sam. My jednak podpowiadamy, byś zaopatrzył się w obydwa. Przezorny zawsze zabezpieczony.

 

Argotiab Spray – czym jest i jakie ma działanie?

Argotiab Spray to wyrób medyczny w formie sprayu, który zawiera kompleks dwutlenku tytanu związanego z jednowartościowymi jonami srebra. Komplekts ten tworzy skuteczną barierę ochronną, która zapobiega maceracji ran i przeciwdziała powstawaniu infekcji. Ma także właściwości przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Spray Argotiab jest przeznaczony do stosowania miejscowego, działa wspomagająco w leczeniu i regeneracji ran z wysiękiem, w leczeniu stopy cukrzycowej, grzybicy stóp oraz w przypadku owrzodzeń żylnych i odleżyn, a także niewielkich ran ciętych. Przeciwwskazaniem do jego używania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Należy unikać kontaktu Argotiab Spray z oczami, a w przypadku, gdy do takiego kontaktu dojdzie, przemyć je wodą. W przypadku zauważenia jakichkolwiek  nieprawidłowych reakcji skórnych należy przerwać jego stosowanie. Argotiab spray należy stosować jedynie zewnętrznie. Przed aplikacją wskazane jest dokładne oczyszczenie i umycie miejsca użytkowania. Argotiab Spray należy aplikować z odległości ok. 10-15 cm cienką warstwę proszku nie częściej niż 2 razy dziennie na chore miejsce. 

Argotiab krem – czym jest i jakie ma działanie?

Argotiab krem to wyrób medyczny, który uniemożliwi dostanie się do rany bakterii czy wirusów. Nakłada się go na ranę i jest przeznaczony do leczenia nie tylko ran, ale też oparzeń termicznych i chemicznych. Ponadto działa jak opatrunek zranienia. Doskonale sprawdza się w przypadku: oparzeń I i II stopnia, owrzodzeń, odleżyn, infekcji skóry, maceracji skóry spowodowanej podrażnieniem przez nietrzymanie moczu, odparzeń pupy u niemowląt (pieluszkowe zapalenie skóry). Może być także stosowany jako krem po radioterapii oraz do pielęgnowania miejsc wprowadzenia cewnika naczyniowego, małych ran czy otarć. Argotiab krem należy stosować jedynie na oczyszczoną skórę a następnie nanieść cienką warstwę kremu i pozostawić do wyschnięcia. Nie wolno stosować go częściej niż dwa razy dziennie. Nie można stosować go w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Należy bezwzględnie unikać kontaktu produktu z oczami, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości czy alergii natychmiast przerwać jego stosowanie.

Argotiab krem czy spray?

Jak widzisz obydwa specyfiki różnią się między sobą zarówno pod względem aplikacji jak i działania. Gorąco polecamy Ci, abyś w swojej podręcznej apteczce posiadał obydwa produkty i sięgał po nie w zależności od potrzeby. Oczywiście krem i/lub spray Argotiab to nie jedyne rzeczy, które będą Ci potrzebne w przypadku udzielania pierwszej pomocy. W apteczce miej też zawsze bandaże, plastry, sól fizjologiczną, nożyczki, leki przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe.

Spragniony wiedzy? Śledź nas na Facebooku i Instagramie