Apteczka na majówkę – co do niej spakować?

apteczka

Czy wiesz, że odpowiednio przygotowana apteczka to podstawa każdego majówkowego wyjazdu? Nasz artykuł pomoże ci ją skompletować. W końcu majówka tuż, tuż! 

Na szczęście, czy też nieszczęście, przyroda, za którą tak bardzo tęsknimy może mieć dla nas mnóstwo niespodzianek! Ukąszenia, użądlenia, otarcia, odparzenia… w majówkę powinieneś przygotować się na wszystkie nieprzyjemne przygody.

 

apteczka

Apteczka na majówkę – co koniecznie musi się w niej znaleźć?

Oto lista rzeczy, które powinny znaleźć się w absolutnie każdej apteczce majówkowej. 

‘Coś na chorobę’

  1. Leki przeciwbólowe.
  2. Leki przeciwgorączkowe.
  3. Termometr.
  4. Leki na biegunkę.
  5. Leki na zgagę.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że nikt nie chciałby zachorować w czasie długiego weekendu. Takie przypadki jednak się zdarzają. Leki na dolegliwości żołądkowe przydadzą się szczególnie wtedy, jeśli macie zamiar sporo czasu spędzać poza domem i jeść na mieście. Szczególnie u najmłodszych takie częste żywienie się w restauracjach czy u rodziny może skończyć się sensacjami żołądkowymi, które potrafią uprzykrzyć nawet najmilszy wyjazd.

Zupełnie inną kategorię stanowią medykamenty na stłuczenia i zranienia. Do apteczki dopakuj także koniecznie:

‘Coś na zranienia’

  1. Bandaże.
  2. Wodę utlenioną.
  3. Argotiab Spray.
  4. Plastry.
  5. Bandaż elastyczny.

Apteczka na majówkę – dostosuj ją do miejsca, w które się udajesz!

Weź pod uwagę, że nie tylko ludzie cieszą się z nadejścia wiosny. Na świat wychodzą z ukrycia także owady oraz kleszcze. Borelioza i odkleszczowe zapalenie opon mózgowych to coś, czego każdy wolałby uniknąć. Dlatego środki odstraszające owady i kleszcze powinny być absolutnie obowiązkowe. Jeśli ktoś z Twojej rodziny jest uczulony na jad pszczeli, to nie zapomnij także o lekach przepisanych przez waszego lekarza (adrenalina w ampułkach, leki przeciwhistaminowe).

 

apteczka

 

Wszyscy trzymamy mocno kciuki za tym, by majówka była słoneczna. Wiesz, że oznacza to narażenie skóry na poparzenia? Skóra jest wyjątkowo delikatna po zimie, dlatego w tym okresie potrzebuje szczególnej ochrony. Stosuj kremy z filtrem SPF 30 lub wyższym, aby nie dopuścić do oparzenia słonecznego. Nie zapomnij aplikować kremu ochronnego co kilka godzin. Apteczka powinna zawierać także środki łagodzące oparzenia z D-pantenolem. Po długim przebywaniu na słońcu, zwłaszcza w połączeniu z aktywnością fizyczną, możesz także spakować elektrolity. Twój organizm może ich potrzebować! 

 

 

Argotiab spray – uniwersalny towarzysz majówkowej zabawy i must have, który musi mieć twoja apteczka!

Najważniejszym elementem twojego majówkowego wyposażenia powinien być Argotiab. To wyrób medyczny w formie sprayu, który zawiera w sobie kompleks dwutlenku tytanu związanego z jednowartościowymi jonami srebra. Tworzy on skuteczną barierę ochronną, która zapobiega maceracji ran i przeciwdziała powstawaniu infekcjom. Ma także właściwości przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Spray Argotiab jest przeznaczony do stosowania miejscowego, działa wspomagająco w leczeniu i regeneracji ran z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej, grzybicy stóp oraz w przypadku owrzodzeń żylnych i odleżyn, a także niewielkich ran ciętych.

Spragniony wiedzy? Śledź nas na Facebooku i Instagramie