> > Trudne rany

Trudno gojące się rany

Niemal każdy człowiek miał do czynienia z  trudno gojącą się raną. Leczenie tego typu stanów skórnych zwykle trwa długo, a w czasie procesu rekonwalescencji warto korzystać z preparatów mogących załagodzić te dolegliwości. Jednym z takich produktów jest spray i krem ze srebremArgotiab®.

Rodzaje trudnych w gojeniu się ran

Wyróżniamy kilka typów trudnych ran.

rana zakażonaRana zakażona.

Na naszej skórze bytują tysiące niewidocznych bakterii, które przy zachowaniu dobrego zdrowia, braku uszkodzeń skóry i błon śluzowych oraz właściwie działającego systemu odpornościowego, nie są dla nas groźne. Uszkodzenie barier skóry zawsze wiąże się z kolonizacją bakterii w ranie, co może doprowadzić do zakażenia. Antyseptyka (odkażenie rany), lawaseptyka (przemywanie rany), stosowanie związków o działaniu przeciwbakteryjnym to niezbędne procesy przeciwdziałające rozwojowi zakażenia. Argotiab® krem i spray ze srebrem posiada w swoim składzie kompleks TIAB, o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych. Zastosowanie kremu lub suchego sprayu na ranę gwarantuje szybkie gojenie bez powikłań.

 

leczenie odparzeńWyprzenia i odparzenia

U osób dorosłych i dzieci często powstają odparzenia i wyprzenia, w fałdach skórnych (udowe, brzuszne, piersiowe) w wyniku niedostatecznego dostępu powietrza oraz czynników drażniących, takich jak pot i substancje chemiczne. Odparzenia nie mają przyczyny zakaźnej, jednak w procesie ich powstawania szybko dochodzi do nadkażenia grzybami i bakteriami, które powodują zahamowanie procesu gojenia. W takich przypadkach warto zastosować Argotiab® krem lub spray, co zahamuje rozwój infekcji i szybko usprawni proces gojenia rany.

 

maceracja skóryMaceracja skóry u dzieci i dorosłych

Jest ona wynikiem nadmiernego zawilgocenia skóry oraz zbyt długiego kontaktu z substancjami drażniącymi skórę (np. mocz, składnik kosmetyku). W celu usunięcia negatywnych zmian potrzebna jest fachowa pielęgnacja, wietrzenie uszkodzonej skóry i nawilżanie jej np. maściami z cynkiem i witaminami. W przypadku poważniejszych zmian, które wskazują na macerację skóry oraz zakażenie warto sięgnąć po spray lub krem Argotiab®.

 

pieluszkowe zapalenie skóryWysypka pieluszkowa u małych dzieci(pieluszkowe zapalenie skóry).

Do wysypki może dojść w wyniku reakcji alergicznej na pokarm, środki chemiczne, kosmetyki, jak i w konsekwencji nadmiernego kontaktu skóry z czynnikiem drażniącym np. moczem. W sytuacjach silnego podrażnienia skóry dziecka lub ostrej wysypki pieluszkowej należy użyć wyrobu medycznego Argotiab® krem.  Ta maść na odparzenia skóry ma podłoże dimetikonowe, które tworzy niewidoczną barierę miedzy ciałem pacjenta a czynnikami drażniącymi. Z kolei nanocząsteczki srebra TIAB, które mają silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, eliminują ryzyko zakażenia, do którego może dojść przy mocno podrażnionej skórze dziecka. Argotiab® krem zdobył wyróżnienie czytelniczek Supermama Awards jako środek wspomagający i regenerujący zmiany skórne w pieluszkowym zapaleniu skóry. Składniki kremu mają działanie miejscowe i można go bezpiecznie stosować nawet u bardzo małych dzieci.

 

przeczosy skórnePrzeczosy skórne.

Dochodzi do nich między innymi u osób z alergią i otyłością, gdy w wyniku nieswoistego świądu, pieczenia i dyskomfortu skóry dochodzi do uszkodzenia skóry poprzez zadrapania. W konsekwencji, następuje naruszenie ciągłości skóry, co prowadzi do zakażenia. Ono z kolei jeszcze bardziej nasila niepożądane objawy i dodatkowo blokuje proces gojenia. Argotiab® krem powoduje szybkie zmniejszenie objawów pieczenia i bólu, tworząc barierę ochronną przed kolonizowaniem rany przez bakterie, przyspieszając w konsekwencji proces gojenia.

 

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. STOSUJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Wytwórca: NTC S.r.l., Via Luigi Razza, 3, 20124 Mediolan, Włochy

Wyprodukowano dla: / Podmiot prowadzący reklamę: Hexanova Sp. z o.o., ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki