> > Oparzenia

Krem i spray na oparzenia skóry - wskazania do użycia i skuteczne leczenie oparzeń

stopa-oparzenie

Oparzenia skóry to uszkodzenia powstałe w wyniku działania różnych czynników na skórę: cieplnych, chemicznych, elektrycznych; promieni słonecznych lub promieni jonizujących (np. w trakcie naświetleń). Oparzenia skóry dzielimy na powierzchowne (I i II stopnia), leczenie oparzeń w ciągu 2-3 tygodni jest najskuteczniejsze gdyż nie pozostawia zmian skórnych i blizn; oraz na głębokie (III i IV stopnia), w wyniku których uszkodzona zostaje skóra właściwa i tkanki (np. ścięgna, mięśnie). W zależności od stopnia uszkodzenia tkanek, wykorzystywane są różne metody leczenia oparzeń.

Leczenie oparzeń chemicznych i termicznych bywa wyjątkowo uciążliwe dla pacjenta. Często zdarza się, że uszkodzenia tkanek powodują ból lub dyskomfort. Dlatego właśnie warto rozważyć, jakie są możliwości redukcji oparzenia. Leczenie oparzeń często odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów medycznych i opatrunków.

 

Argotiab® maść na oparzenia skóry

Argotiab® to krem dzięki któremu leczenie oparzeń jest szybsze i skuteczniejsze. Jego specjalne połączenie składników wspomagają proces leczenia oparzeń I i II stopnia. Krem na oparzenia skóry może być zastosowany zarówno w oparzeniach termicznych (np. oparzenia wrzątkiem), popromiennych (np. naświetlania/radioterapia), słonecznych, jak również w oparzeniach chemicznych (wywołanych środkami chemicznymi czy drażniącymi).

Dowodem na to że leczenie oparzeń kremem Argotiab® jest wyjątkowo skuteczne jest fakt że krem został wyróżniony przez specjalistów na XV Krajowym Sympozjum Oparzeń, Poznań 2016 w kategorii „Innowacyjny produkt w leczeniu oparzeń i ran 2016”.

Co na oparzenia słoneczne? Domowe sposoby nie zawsze się sprawdzają

Jednymi z najbardziej popularnych oparzeń I i II stopnia są te, wywołane przez zbyt silne działanie słońca. Bolesne rany na skórze nie powstają jednak wyłącznie wtedy, gdy świadomie wystawiamy ciało na działanie jego promieni, na przykład podczas opalania. Równie dobrze możemy doznać oparzeń podczas długotrwałej pracy na świeżym powietrzu. Co na oparzenia słoneczne będzie najbardziej skuteczne? Wiele osób wierzy, że sprawnie można sobie z nimi poradzić przy pomocy domowych sposobów, jak nałożenie na zaczerwienione miejsca kefiru lub maślanki. Takie metody w wielu przypadkach zupełnie jednak nie działają. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych preparatów, jak Argotiab®.

Jak leczyć oparzenia wrzątkiem?

Kolejny rodzaj oparzeń, które stosunkowo często zdarzają się wielu z nas, to te, spowodowane przez wrzącą wodę. Jak leczyć oparzenia tego typu? Jeżeli nie są one na tyle poważne, by wymagały natychmiastowej interwencji lekarskiej, ponownie sprawdzi się Argotiab® w kremie bądź sprayu. Przed zaaplikowaniem preparatu warto jednak delikatnie schłodzić ranę, na przykład poprzez zimne okłady lub, jeśli jest to możliwe, włożenie bolącej części ciała pod odkręcony kran z zimną wodą.

Leczenie oparzeń III i IV stopnia

Zupełnie inaczej wyglądają sprawy z głębokimi ranami. Jak leczyć oparzenia III i IV stopnia? W tej sytuacji należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. W wielu przypadkach niezbędne może okazać się wezwanie pogotowia, szczególnie wówczas, gdy z oparzoną osobą nie ma kontaktu. Tak poważne rany na powierzchni skóry często wymagają jej przeszczepu. Środek Argotiab® można zastosować dopiero na etapie rekonwalescencji, gdy rany są już w jakimś stopniu wygojone. Leczenie oparzeń zaawansowanych jest niestety długotrwałym procesem.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. STOSUJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Wytwórca: NTC S.r.l., Via Luigi Razza, 3, 20124 Mediolan, Włochy

Wyprodukowano dla: / Podmiot prowadzący reklamę: Hexanova Sp. z o.o., ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki