> > Oparzenia

Krem i spray na oparzenia skóry - wskazania do użycia

stopa-oparzenie

Oparzenia to uszkodzenia skóry powstałe w wyniku działania różnych czynników cieplnych, chemicznych, elektrycznych; promieni słonecznych lub promieni jonizujących (np. w trakcie naświetleń). Oparzenia dzielimy na powierzchowne (I i II stopnia), leczone w ciągu 2-3 tygodni i niepozostawiające zmian skórnych i blizn; oraz na głębokie (III i IV stopnia), w wyniku których uszkodzona zostaje skóra właściwa i tkanki (np. ścięgna, mięśnie). W zależności od stopnia uszkodzenia tkanek, wykorzystywane są różne metody leczenia oparzeń.

Oparzenia chemiczne i termiczne bywają wyjątkowo uciążliwe dla pacjenta. Często zdarza się, że uszkodzenia tkanek powodują ból lub dyskomfort. Dlatego właśnie warto rozważyć, jakie są możliwości redukcji oparzenia. Leczenie często odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów medycznych i opatrunków.

 

Argotiab® maść na oparzenia skóry

Argotiab® krem to specjalne połączenie składników, które wspomagają proces leczenia oparzeń I i II stopnia. Kremna oparzenia skóry może być zastosowany zarówno w oparzeniach termicznych (np. oparzenia wrzątkiem), popromiennych (np. naświetlania/radioterapia), słonecznych, jak również w oparzeniach chemicznych (wywołanych środkami chemicznymi czy drażniącymi).

Argotiab® krem został wyróżniony przez specjalistów na XV Krajowym Sympozjum Oparzeń, Poznań 2016 w kategorii „Innowacyjny produkt w leczeniu oparzeń i ran 2016”.