> > > Argotiab a odlezyny

Argotiab® spray i krem na odleżyny

pacjent
spray

W prowadzonych obserwacjach klinicznych potwierdzono skuteczność Argotiab® spray i Argotiab® krem w procesie leczenia odleżyn. Są to trudno gojące się rany, których jednak można się pozbyć, stosując specjalistyczny spray lub krem na odleżyny.

W 2012 roku na zjeździe Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran w Wiedniu (EWMA 2012) przedstawiono badania naukowe, w których u pacjentów z odleżyną krzyżową i  lędźwiową oraz owrzodzeniami kończyn dolnych zastosowano spray. Taki zabieg spowodował w 100% przypadków usunięcie czynników zakażenia, które hamowały proces gojenia. Krem na odleżyny i spray ze srebrem Argotiab® przyczyniły się do zmniejszenia się odleżyn, u każdej z leczonych osób.

Specjaliści podkreślili znaczące przyspieszenie epitalizacji rany (naskórkowania), bardzo dobrą tolerancję pacjentów na spray oraz zmniejszenie bolesności przy zmianie opatrunków.

Związek TIAB

Pożądane efekty zdrowotne są możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego związku TIAB, odpowiedzialnego za przyspieszone gojenie się stanów zapalnych skóry, działającego przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Więcej o działaniu tego komponentu dowiesz się z informacji dostępnych na tej stronie internetowej www.argotiab.pl. Polecamy również przeglądanie naszych pozostałych zakładek – wyjaśniamy skuteczne wskazania do zastosowania preparatu Argotiab® na inne schorzenia niż odleżyny.

Wygodny w aplikacji spray na odleżyny

Argotiab® w formie sprayu na odleżyny jest o tyle wygodny, że jego aplikacja nie wymaga bezpośredniego kontaktu z raną. Wystarczy skierować spray w kierunku rany i utrzymywać stałą odległość około piętnastu centymetrów. Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić ranę, a po niej – nałożyć czysty opatrunek.

Maść na odleżyny ze srebrem: by rany szybciej się goiły

Doskonałą alternatywą dla spray’u jest preparat Argotiab® pod postacią maści. Skład obu produktów jest identyczny, różnią się one jedynie formą. Krem na odleżyny również zawiera zatem srebro, dzięki któremu bakterie oraz wirusy nie zagnieżdżają się we wnętrzu rany, a tym samym proces jej gojenia ulega skróceniu.

Krem na odleżyny dla pacjentów paliatywnych

Producentowi Argotiab® przyznano prestiżowe nagrody za wkład w medycynę paliatywną. To właśnie tacy pacjenci najczęściej zmagają się z odleżynami z powodu ciągłego przyjmowania pozycji leżącej. Inną grupą, której bardzo często doskwiera ta dolegliwość, są osoby niepełnosprawne, które nie poruszają się samodzielnie. Maść na odleżyny ze srebrem w przypadku tych pierwszych pomaga ukoić ból i cierpienie, a w przypadku tych drugich – stosunkowo szybko zażegnać problem odleżyn. W celu wzmocnienia jej działania w miarę możliwości należy dbać również o to, by rany były regularnie czyszczone.

 

Jak stosować spray? →

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. STOSUJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

Wytwórca: NTC S.r.l., Via Luigi Razza, 3, 20124 Mediolan, Włochy

Wyprodukowano dla: / Podmiot prowadzący reklamę: Hexanova Sp. z o.o., ul. Brukowa 36, 05-092 Łomianki

argotiab